با هم ایران تشویق تصویر هوادار تیم ملی والیبال

با هم: ایران تشویق تصویر هوادار تیم ملی والیبال ملی پوشان والیبال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد!

ماشین ظرفشویی قطعا بشقاب‌های شما را بدون لک و پیس تحویلتان می‌دهد ولی بر اساس بروزترین تحقیقات این وسیله در عین حال می‌تواند محل تجمع باکتری‌ها و میکروب‌ها نیز

بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد!

بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد!

عبارات مهم : ماشین

ماشین ظرفشویی قطعا بشقاب های شما را بدون لک و پیس تحویلتان می دهد ولی بر اساس بروزترین تحقیقات این وسیله در عین حال می تواند محل تجمع باکتری ها و میکروب ها نیز باشد.

به گزارش خبرآنلاین، میکروب ها، باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها می توانند همه جا باشند که البته این “همه جا” مشمول بر بدن انسان هم می شود بنابراین غافلگیرکننده نیست اگر متوجه شویم که وسایل آشپزخانه ای هم یکی از میزبان های آنها هستند.

بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد!

با این وصف آیا همه افراد باید بابت این ماجرا دلواپس تجمع میکروب ها در ماشیتن ظرفشویی باشند؟ قطعا اینطور نیست. این دلواپس مشمول بر حال همه نمی شود ولی در این بین کسانی که دچار بیماری هایی هستند که به تبع آنها سیستم ایمنی بدنشان ضعیف شده است است باید جهت حضور میکروب ها در ماشین ظرفشویی دلواپس باشند چون آنها با ریسک بالاتری نسبت به بقیه مواجهند.

در ماشین ظرفشویی به طور دائم نوسان اتفاق می افتد؛ رطوبت به خشکی، دمای اوج به دمای خنک، کم و زیاد شدن اسیدیته. این وسیله همچنین ترکیبی از باقیمانده های غذایی و مواد شوینده را در خود دارد. با این اوصاف تنها بعضی از باکتری های خاص در این فضا رشد می کنند.

ماشین ظرفشویی قطعا بشقاب‌های شما را بدون لک و پیس تحویلتان می‌دهد ولی بر اساس بروزترین تحقیقات این وسیله در عین حال می‌تواند محل تجمع باکتری‌ها و میکروب‌ها نیز

در بروزترین تحقیقات بر روی این عنوان تمرکز شده است که دقیقا چه نوع باکتری هایی در این فضا (ماشین ظرفشویی) رشد می کنند. نتیجه کلی به دست آمده نشان داده، باکتری هایی که بیش از همه در این مکان رشد می کنند مشمول بر سودوموناس، اسچریچیا و آسینه تو باکتر می شوند. همه این باکتری های دارای پاتوژن های وقت طلب هستند که البته به طور عادی بی خطر محسوب می شوند ولی می توانند باعث بروز عفونت جهت افراد با سیستم های ایمنی در معرض خطر شوند.

در عین حال محققان می گویند ماشین ظرفشویی و سایر وسایل اینچنینی که محلی جهت تجمع میکروب ها هستند جهت افراد سالم بی ضرر محسوب می شوند ولی افرادی که شرایط خاصی دارند و بیمار هستند نسبت به میکروب هایی که در این مکان ها رشد می کنند حساس می شوند. بنابراین افراد فوق باید در این رابطه احتیاط کنند.

واژه های کلیدی: ماشین | باکتری | میکروب | ظرفشویی | در ماشین | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs